Z nowy rokiem

W dniach 11-13 września wolontariusze Caritas Diecezji Ełckiej odwiedzili Kraków oraz wzięli udział w ogólnopolskim spotkaniu Szkolnych Kół Caritas w Rzeszowie. Z regionu Ełku, Augustowa, Giżycka i Pisza pojechała prawie 50-osobowa grupa młodych ludzi. Naszą szkołę reprezentowało trzech maturzystów. Główną atrakcją w Krakowie był Park Edukacji Globalnej „Wioski Świata” – miejsce, gdzie można poznać kulturę krajów z całego świata. Z ogromną ciekawością zwiedziliśmy  tam wioskę afrykańską, igloo, tipi, jurtę mongolską i domek na palach prosto z Papui i Nowej Gwinei.Spotkanie w Rzeszowie zaskoczyło nas pozytywnie pod wieloma względami, a w pierwszej kolejności była to liczba osób biorących udział w tym wydarzeniu (kilka tysięcy młodzieży a przecież to tylko reprezentanci poszczególnych SKC). Wprowadzeniem do świętowania było wysłuchanie listu p. prezydenta RP Andrzeja Dudę, jak również świadectw na temat działalności wybranych kół, począwszy od emerytowanej nauczycielki fizyki Marii Kowalskiej – inicjatorki i opiekunki pierwszego w Polsce SKC. Następnie ks. dr Marian Subocz – dyrektor Caritas Polska wręczył instytucjom i osobom zasłużonym w tę szkolną działalność złote medale In Caritate Servire. W dalszej kolejności odbyły się pokazy sportowe, tj.: występ Bartosza Ćwika – wicemistrza Polski w trialu rowerowym, a zaraz po nim akrobatyka sportowa w wykonaniu ZKS Stal Rzeszów. Po rozśpiewaniu i roztańczeniu wszystkich zebranych pieśniami zespołu KLANG, a także po obfitej kolacji i po obejrzeniu specjalnego multimedialnego pokazu fontanny rzeszowskiej, uczestnicy zjazdu prawie do północy bawili się przy muzyce Zespołu Karczmarze NaNowo. W niedzielę przeszliśmy ulicami Rzeszowa w Marszu Miłosierdzia, podczas którego śpiewaliśmy, tańczyliśmy oraz odegraliśmy scenki ewangelizacyjne o miłosierdziu. Przekaz był prosty – Błogosławieni miłosierni!
Cały wyjazd był niesamowitym doświadczeniem – ubogacił nas i dał wyjątkową okazję do dzielenia się sobą nawzajem. Miłosierdzie, przewijające się przez całe spotkanie umocniło fundamenty naszej wiary.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>