Patron

jan_pawel  JAN PAWEŁ II – PATRON NASZEGO SZKOLNEGO KOŁA CARITAS

"(…) pragnę wyrazić wam żywe i szczere uznanie za poświęcenie, z jakim w każdym miejscu na świecie nieustannie troszczycie się o tych, którzy znajdują się w potrzebie. Czy to gdy pracujecie w pojedynkę, czy też zrzeszeni w różnych organizacjach – dla dzieci, osób starszych, dla chorych, ludzi znajdujących się w trudnych sytuacjach, dla uchodźców i prześladowanych – jesteście promieniem nadziei, który rozprasza mrok samotności i dodaje odwagi do przezwyciężenia pokusy przemocy i egoizmu.

Cóż takiego skłania wolontariusza do poświęcenia swego życia dla innych? Przede wszystkim naturalny odruch serca, który przynagla każdego człowieka do pomocy drugiemu – swemu bliźniemu. Jest to bez mała «prawo istnienia». Wolontariusz, gdy bezinteresownie może dać innym coś z siebie, doświadcza radości, która przewyższa to, czego dokonał.

Z tego właśnie powodu wolontariat jest szczególnym czynnikiem sprzyjającym postępowi na drodze humanizacji: dzięki różnym formom solidarności i służby, które promuje i konkretyzuje, uwrażliwia społeczeństwo na godność człowieka i na jego różne potrzeby.

 Działalność wolontariatu prowadzi do doświadczenia, że człowiek w pełni realizuje się wyłącznie wtedy, gdy kocha i daje siebie innym." 

 

To słowa Wolontariusza wszystkich wolontariuszy świętego JANA PAWŁA II skierowane do ochotników na całym świecie z okazji zakończenia Międzynarodowego Roku Wolontariatu – 5 grudnia 2001 roku. Papież pamiętał o nas, bądźmy więc wierni Jego przesłaniu wiary, nadziei i miłości. Dla Niego byliśmy promieniem nadziei, niech zatem on nigdy w nas nie zgaśnie, niech płonie jak miliony zniczy na całym świecie w hołdzie Wielkiemu Człowiekowi. Jesteśmy Mu to winni i do tego przez Niego zobowiązani.

Dlatego też jako patrona Szkolnego Koła Caritas w Zespole Szkół Elektronicznych i Informatycznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Giżycku wybraliśmy największego z wolontariuszy – JANA PAWŁA II. Obiecujemy, iż w swoim działniu będziemy się starali, wiernie naśladować Jego postawę życiową. Chcemy też czerpać wiarę, nadzieję, radość oraz inspiracje do służby na rzecz potrzebujących od naszego ukochanego Papieża. Będziemy też prosić świętego Jana Pawła II o wstawiennictwo do Boga za nas samych i wszelkie działania jakie będziemy podejmować w ramach SKC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>